| Antique | Yes |
|---|---|
| Type | Buffet |
| Color | Brown |
| Item Height | 42 in |
| Style | Federal |
| Material | Brass, Mahogany |
| Item Length | 72 in |
| Item Width | 23.5 in |
Check the listing for details. Antique Sheraton Mahogany Duncan Phyfe Dropleaf Sideboard Console Buffet Table. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 1800.00 USD. Antique Sheraton Style Mahogany Duncan Phyfe Double Pedestal Dropleaf Sideboard Console Buffet Table with Tall Brass Backsplash Gallery. Circa Early 20th Century. 32" D (Open). Condition :Very good antique condition being structurally sound with age appropriate signs of normal use as pictured.