| Country of Origin | America |
|---|---|
| Brand | Derby Silver Co. |
| Item Height | 6.5" |
| Color | Silver |
| Style | Antique |
| Original/Reproduction | Original |
| Material | Silver |
| Sub-Style | Repousse |
| Width | 4" |
| Depth | 1 " |
Check the listing for details. Antique Silver-Plated (9oz. FL) FLASK Floral/Repousse "Derby Silver Co.". Color: Silver, Width: 4", Condition: Used, Made in America. Listed at 299.95 USD. Hello, we're listing an antique silver-plated Floral Repousse design flask, from the Derby Silver Co. It is still in very good condition overall. It holds 9fl oz. and weights 9.5 oz. The cap turns and locks. From the top of the cap to the flask bottom is 6.5", 4" across and a width of 1". Please look at all photos. We Thank You for visiting our eBay, Store. PS: Please, you may message us with offers.