| Brand | Table |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Type | Side Table |
| Item Height | 30 in |
| Tabletop Material | Oak |
| Style | Victorian |
| Material | Oak |
| Item Length | 24 in |
| Finish | Antique |
| Item Width | 24 in |
Check the listing for details. Antique Solid Quarter Oak Lamp or Parlor Table – Spiral turned shaped Legs. Condition: Used. Listed at 425.00 USD. Antique Solid Quarter Sawn Oak Lamp Table in good condition. The apron has carvings all the sides. Legs have a fine turned twisted spiral design. Circa 1900. A place where you can deal and be assured that there are NO REPRODUCTIONS!