| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Wood Tone | Medium Wood |
| Shape | Rectangular |
| Color | : Antique brown |
| Set Includes | Bench, Chairs, Dining Table |
| Material | Metal & Wood |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Freestanding, Ceiling Mounted |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Unit Type | Unit |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Assembly Required | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 30.00 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Flat Pack, Fixed, Extending, Mirrored |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Bedroom, Dining Room, Home Office/Study |
| Finish | Gloss |
| Item Width | 27.56 in |
| Item Weight | 21.38 lb |
| Upholstery Fabric | Metal & Wood |
Check the listing for details. Antique Square Dining Table Metal Wood Kitchen Table Sturdy Scratch Resistant. Color: : Antique brown, Condition: New. Listed at 91.00 USD.