| Period | Antique |
|---|---|
| Material | English Sterling Silver |
| SKU | A2322 |
| Style | George V |
| Age | 1900-1940 |
| Weight | 109 troy ounces/340g |
| Monarch | George V |
| Length across handles | 66cm/26" |
| Length of surface | 56cm/22.1" |
| Width | 45.5cm/17.8" |
| Maker | Thomas Bradbury & Sons Ltd |
| Type | Platters & Trays |
| Product | Two Handled Tea Tray |
| Date | 1913 |
| Origin | London, England |
| Composition | Sterling Silver |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Antique Sterling Silver Two Handled Tea Tray. Width: 45.5cm/17.8". Listed at 10430.00 USD. Sterling Silver Two-Handled Tea Tray by Thomas Bradbury & Sons - Antique George V. An exceptional, fine and impressive antique George V English sterling silver two-handled tea tray by by Thomas Bradbury & Sons; part of our silverware collection.