| Antique | Yes |
|---|---|
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Steel |
| Material | Wood |
| Item Length | 28.75" wide |
| Brand | Table |
| Type | Turtle Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 38.25" tall |
| Style | Industrial |
| Time Period Manufactured | 1900-1919 |
| Finish | Antique |
| Room | Foyer, Garage, Hallway, Kitchen, Lounge, Porch |
| Item Width | 23.25" deep |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Turtle Table On Casters. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 2999.00 USD. Sits tall on double wheel casters. Casters are a bit stiff when rolling. Beautiful antique printers table. Top is solid cast iron. Wear does not affect function, a solid table all around. Thoroughly cleaned and conditioned, ready for use.