| Antique | Yes |
|---|---|
| Color | Brown |
| Item Length | 22in |
| Brand | Antique |
| Department | Adult |
| Type | Wardrobe |
| Number of Shelves | 3 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 84in |
| Style | French |
| Number of Doors | 2 |
| Features | Carvings |
| Time Period Manufactured | 1900-1919 |
| Room | Living Room |
| Finish | Solid Wood |
| Handle Material | Wood |
| Item Width | 48in |
Check the listing for details. Antique TV Wood Armoire. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 2000.00 USD. Antique TV Wood Armoire, fits a 50in tv