| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Style | Victorian |
| Item Height | 40 5/8" |
| Number of Shelves | 4 |
| Item Width | 26 3/8" |
| Assembly Required | No |
| Material | Wood |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Etagere |
| Antique | Yes |
| Color | White |
| Item Length | 12 1/4" |
| Time Period Manufactured | 1850-1899 |
Check the listing for details. Antique Victorian Bookshelf Stand ~ Stick & Ball. Color: White, Condition: Used. Listed at 595.00 USD. Antique Victorian Bookshelf Stand stick and ball design, wood, paint, circa 1880s measures approximately: 26 3/8" W (bottom front legs, widest point) x 40 5/8" H x 12 1/4" D; 9" D shelf Please note that shipping charges include insurance, payment processing, professional packaging, and carrier fees.