| Item Width | 24 in |
|---|---|
| Item Length | 36 in |
| Item Height | 29 in |
| Tabletop Material | Marble |
| Material | Marble, Wood |
| Finish | Antique |
| Brand | Table |
| Style | Victorian |
| Antique | Yes |
| Color | Multicolor |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Type | Accent Table |
Check the listing for details. Antique Victorian Marble Top Parlor Center Table. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 1679.00 USD. This exquisite Victorian parlor table exudes a royal charm that is sure to impress. Its original varnish has darkened with age giving it an almost ebonized appearance that enhances the exceptional piece of marble sitting atop.