| Style | Victorian |
|---|---|
| Features | Carvings |
| Brand | Unbranded |
| Antique | Yes |
| Type | Accent Table |
| Item Height | 28 in |
| Material | Wood |
| Item Length | 37 in |
| Finish | Antique |
| Item Width | 26 in |
Check the listing for details. Antique Victorian Parlor Table with carved base (no top). Condition: Used. Listed at 225.00 USD. Made of Walnut wood with a heavily carved and ornate base. The top was broken. NO TOP - BASE ONLY.