| Country of Origin | United Kingdom |
|---|---|
| Brand | Horton & Allday |
| Origin | Birmingham, England |
| Height | 19.5cm/7.68" |
| SKU | C9321 |
| Width | 5.6cm/2.2" |
| Depth | 3.6cm/1.42" |
| Handmade | No |
| Date | 1889 |
| Maker | Horton & Allday |
| Weight | 7.7 troy ounces/238.4g (excluding glass stopper) |
Check the listing for details. Antique Victorian Sterling Silver Scent Flask (1889). Width: 5.6cm/2.2", Condition: Used, Made in United Kingdom. Listed at 2940.00 USD. Sterling Silver Scent Flask - Antique Victorian (1889). An exceptional, fine and impressive large antique Victorian English sterling silver scent flask; an addition to our collection of Victorian silverware.