| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Shape | Rabbit |
| Occasion | Easter |
| Size | Large |
| Food Compatibility | Candy, Chocolate |
| Item Length | 10 in |
| Department | Adult |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.25 in |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Vintage/Retro |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Container |
| Item Width | 10 in |
| Pattern | Rabbits |
| Character | Rabbits |
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Set Includes | Mold |
| Franchise | Clamp |
| Brand | unknown |
| Type | Chocolate Mold |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Animation |
| Time Period Manufactured | 1920-1949 |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Weight | 8.1 lbs |
Check the listing for details. Antique Vintage Large 12 Easter Egg / Rabbit Mold Chocolate Candy Bunny. Color: Silver, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 325.00 USD. Heavy Industrial Quality Mold!