| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Antique |
| Antique | Yes |
| Type | Novelty Rings/Mold |
| Shape | Oval |
| Occasion | All Occasions |
| Size | Small |
| Color | White |
| Material | Stoneware |
| Item Length | 6 in |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. Antique White Ironstone Stoneware Deep Oval Corn Design Mold. Color: White, Condition: Used. Listed at 25.00 USD. This antique white ironstone stoneware deep oval corn design mold is a unique addition to any collection. This mold is perfect for all occasions and adds a touch of nostalgia to your baking accessories. Measuring 6 inches in length and width, and less than 10 inches in depth, this small-sized mold is perfect for creating unique and special-shaped molds for your baking needs. The color white adds an elegant touch to the design, making it a great addition to any kitchen or collection. The mold is in good vintage condition except for small chip as pictured.