| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Antique | No |
| Type | Bench |
| Color | White |
| Item Height | 15" |
| Material | Wicker |
| Year Manufactured | 1900 |
| Item Length | 20 1/2" |
| Item Width | 14" |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Wicker Bench/Stool, circa 1900. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 165.00 USD. 20 1/2" Long, 14" wide, 15" Seat Height at the lowest point, 16 1/2" seat height at the highest Point.