| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 19 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Tea Table |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Number of Drawers | 0 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 30 cm |
| Style | Traditional |
| Features | Carvings |
| Finish | Antique |
| Room | Living Room, Home Office/Study, Foyer |
| Item Width | 30 in |
Check the listing for details. Antique Wooden Tea Table with Carved Details, Rectangular, Traditional, Brown. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 169.95 USD. Antique Wooden Tea Table with Carved Details, Rectangular, Traditional, Brown