| Power Source | Battery |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Item Diameter | 5 in |
| Material | Plastic |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Digital Timer |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 12 in |
| Making Method | Compressor |
| Style | Modern |
| Features | Magnetic |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | Less Than 10 in |
| Power | 100 W |
Check the listing for details. Antonki Timer Timer for Kids Kitchen Timers Digital Timer Pack of 2 (white). Color: Yellow, Condition: New. Listed at 5.99 USD. Long last for years! The Loud / Silent switch is a whole-new surprise! Alarm buzzer will beep loudly in large spaces, allowing you to hear clearly in another room. Besides, this digital stop watches for classroom has silent switch works specially for kids and teachers.