| Material | ABS + PC + Stainless steel |
|---|---|
| Water Resistance | IPX5 |
| Alarm Sound | 105 - 108 dB |
| Remote Range | 0 - 50 meters |
| Brightness | 40 lux |
| Light Size | 50 * 43 * 42 mm / 2.0 * 1.7 * 1.7 in |
| Light Weight | approx. 66 g / 2.3 oz |
| Light Battery | 1* bulit-in 3.7v 800mAh 802633 li-ion polymer battery |
| Remote Controller Size | 58 * 35 * 15 mm / 2.3 * 1.4 * 0.6 in |
| Remote Controller Battery | 1* 12v/27a Alkaline battery (included) |
| Pacakage Size | 139 * 109 * 48 mm / 5.5 * 4.3 * 1.9 in |
| Package Weight | approx. 175 g / 6.2 oz |
| Brand | ANTUSI |
| MPN | FLC7902680600024KH |
| ASIN | B0B5XPQK4L |
| Type | Bicycle Taillight |
| Features | Waterproof |
| UPC | 758232927380 |
Check the listing for details. ANTUSI Waterproof Smart Bicycle Taillight Wireless Remote Control Light U6P8. Condition: New. Listed at 32.93 USD. (NOTE: Only for Fast Flash Mode and Breathing Flash Mode.). The alarm sound can reach up to 108db,loud enough to alert you and thefts. Alarm Sound: 105 - 108 dB. Brightness: 40 lux. 2 mounting brackets of light to easily install on most bike pipe and under bike saddle.