| Brand | Anvil |
|---|---|
| Blade Material | Steel |
| Type | Tile Cutter |
| Number of Pieces | 2 |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 0.5 in |
| Material | Tungsten |
| MPN | 20511ANV |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 0.5 in |
| Item Weight | 0.02 LBS |
| Blade Width | 0.13 in |
| UPC | 010306905114 |
Check the listing for details. Anvil Tile Cutter Scoring Wheel 2 Pack 20511ANV. Color: Silver, Condition: New. Listed at 7.99 USD. Can be used with any standard 1/2 in. wheel tile cutter like the ANVIL 10214ANV, QEP 10220X, and HDX 10214X. Type: Tile Cutter. Blade Material: Steel. Blade Width: 0.3 in. The Deal Ninja. Order Processing.