| NETD | 60mK@25℃(77°F) |
|---|---|
| Feature | High Resolution |
| Type | Handheld Thermal Camera |
| Storage | 8G |
| Battery Capacity | 2600mAh |
| Language | 12 types |
| Product Weight | 500g/1.1lb |
| Frame Rate | 25Hz |
| Country of Origin | China |
| Brand | ANXTECH |
| Product | Handheld Thermal Camera |
| Temperature Range | -4°F to 1022°F |
| Thermal Sensitivity | 38°*50° |
Check the listing for details. ANXTECH Mini Handheld Infrared Thermal Imaging Camera Temperature Thermal Imager. Condition: New, Made in China. Listed at 139.99 USD. You can use this tool to trace cold spots caused by wet insulation or spring rain infiltration. By identifying cold spots on your ceiling, you can pinpoint potential roof leaks at their source. Q : Is it beginner-friendly?.