| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Red |
| Material | Tritan |
| Appliance Uses | Juice |
| Item Depth | As picture showed |
| Number of Speeds | 1 |
| Colour | Red |
| Brand | Anybear |
| Type | Masticating Juicer |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 240 V |
| Item Height | As picture showed |
| Model | Anybear |
| Features | BPA Free, Cold Press, Easy Clean |
| Cable Length | 155 cm |
| Components Included | Cup |
| Power | 200 W |
| Item Width | As picture showed |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Anybear Cold Press Juicer 200W Slow Masticating 4.3in Feed Chute Red. Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 179.99 USD. (1) Anybear cold press juicer unit. TheAnybear Cold Press Juicer is aslow masticating juicer designed to extract juice efficiently from whole fruits and vegetables. Slow masticating cold press juicer.