| 3D Technology | FDM |
|---|---|
| Printing Volume | 16.25L |
| touchscreen | 4.3" touchscreen |
| Maximum Print Size | 250mm x 250mm x 260mm |
| Brand | ANYCUBIC |
| Nozzle Size | ø 0.4mm (replaceable) |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 0.05-0.3 mm |
| Model | Kobra 3 Combo |
| Features | DIY Kit, Heated Build Plate, Resume Print Function, Touchscreen, LeviQ 3.0 auto leveling |
| Speed 1 | 11min 30s Benchy Print |
| Printing Speed | 600 mm/s max |
| Speed 2 | 300 mm/s Recommended Print Speed |
| Unit Quantity | 1 |
| Interface | USB 2.0 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. ANYCUBIC Kobra 3 Combo 3D Printer 600mm/s High Speed Smart Multicolor Printing. Condition: Used, Made in China. Listed at 229.00 USD. The ANYCUBIC Kobra 3 Combo 3D Printer offers high-speed smart multicolor printing with a maximum print size of 250mm x 250mm x 260mm. This FDM printer features a 4.3" touchscreen, 16.25L printing volume, and a maximum resolution of 0.05-0.3mm. With a nozzle size of ø 0.4mm (replaceable), it also comes with features like LeviQ 3.0 auto leveling, resume print function, and a heated build plate. The printer is designed for efficiency with a speed of up to 600mm/s and is ideal for both beginners and experienced users. Has upgraded PEI build plate with holographic design