| Country of Origin | China |
|---|---|
| 3D Technology | LCD-based SLA |
| Bundle Description | NO |
| Custom Bundle | No |
| Plug | US |
| Item Length | 227mm |
| Maximum Print Size | 130*80*165mm |
| California Prop 65 Warning | No |
| Brand | ANYCUBIC |
| Nozzle Size | NO |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 0,051 mm 2560*1620 2K |
| Item Height | 383mm |
| Model | ANYCUBIC Photon Mono |
| Features | DIY Kit, Enclosed Build Plate |
| Printing Speed | 50mm/h max |
| Interface | USB 2.0, USB 3.0, SD Card, USB memory |
| Item Width | 222mm |
Check the listing for details. ANYCUBIC Photon Printer UV Resin 3d Printer USED. Condition: Used, Made in China. Listed at 152.00 USD. The ANYCUBIC Photon Printer is a compact and efficient UV resin 3D printer with LCD-based SLA technology. The enclosed build plate and DIY kit make it suitable for beginners looking to explore 3D printing.