| Brand | Anza |
|---|---|
| Blade Material | Carbon Steel |
| Type | Hunting Knife |
| Blade Length | 2 & 1/2" |
| Model | USA "03" |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 6 & 3/4" |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Handle Material | Wood |
Check the listing for details. Anza Fixed Blade Knife W/Sheath USA "03". Condition: Used. Listed at 209.99 USD.