| Vintage | Yes |
|---|---|
| Programs | Weight Loss |
| Color | Black |
| Material | Carbon Steel |
| Unit Type | Unit |
| Type | Electric |
| Model | foldable treadmill |
| Features | LED Display |
| Brand | AoraPulse |
| Country of Origin | China |
| Item Height | 5.5" |
| Item Width | 22" |
| Item Length | 48.03 |
| Number of Programs | 3 |
| Maximum User Weight | 300 lb |
| Number of User Profiles | 3 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Check the listing for details. AoraPulse Portable Foldable Treadmills for Home, Small Folding Treadmill for Hom. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 254.98 USD. SMALL & COMPACT: The folding treadmill is equipped with knobs and moving wheels for easy folding, moving, and storage. Most parts of this walking treadmill are assembled. Assemble this walking pad treadmill in just 5 minutes!