| MPN | 85A |
|---|---|
| Brand | API |
| Style | AQUARIUM_POND_WATER_TREATMENT |
| item_weight | 0.4 |
| item_package_quantity | 1 |
| unspsc_code | 10110000 |
| item_display_weight | 8.0 |
| item_form | Liquid |
| package_level | unit |
| size | 8 oz |
| part_number | 85A |
| contains_liquid_contents | true |
| manufacturer | Mars Fishcare |
| number_of_boxes | 1 |
| model_number | 85A |
| supplier_declared_dg_hz_regulation | not_applicable |
| item_name | API STRESS COAT Aquarium Water Conditioner 8-Ounce Bottle |
| product_site_launch_date | 2004-06-20 |
| model_name | STRESS COAT, 8 OZ |
| product_expiration_type | Does Not Expire |
| item_type_keyword | aquarium-treatments |
| number_of_items | 1 |
| liquid_volume | 118.0 |
| directions | Use when setting up an aquarium, adding or changing water,.. |
| fc_shelf_life | 730.0 |
| color | Multi-colored |
| customer_package_type | Standard Packaging |
| target_audience_keyword | fish |
| material | Plastic |
| unit_count | 8.0 |
| UPC | 317163080856 |
Check the listing for details. AP STRESS COAT 8Z. Color: Multi-colored, Condition: New. Listed at 11.19 USD. With API Aquarium products, its easy to keep a beautiful saltwater, freshwater or reef aquarium. Make sure to use all products as directed in order to ensure the best results. -- Aquarium Water Conditioner.