| Maximum Wattage | 450 W |
|---|---|
| Compatible Model | APC BN450M |
| Number of Outlets | 6 |
| UPC | 0313100932929 |
| Compatible Brand | For APC |
| Voltage Compatibility | 120 V |
| Brand | APC |
| Type | Battery |
| Maximum Power | 450 W |
| Color | Black |
| Model | BN450M |
| MPN | BN450M |
| Features | Surge Protection |
Check the listing for details. APC Back-UPS BN450M 120V 6-Outlet Battery Backup & Surge Protector NEEDS BATTERY. Color: Black, Condition: Used. Listed at 29.99 USD. Model: BN450M. Condition: [insert condition here – e.g. “Used, tested and working”]. Included: BN450M unit. :contentReference[oaicite:3]{index=3}. - 6 total NEMA 5-15R outlets (4 battery-backup + surge, 2 surge-only) :contentReference[oaicite:1]{index=1}.