| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0731304335375 |
| Voltage Compatibility | 120 V |
| Color | Black |
| MPN | BN1500M2 |
| Brand | APC |
| Connectors | NEMA 5-15P |
| Type | Battery |
| Maximum Power | 900 W |
| Maximum Wattage | 900 W |
| Item Height | 10.24in. |
| Model | BN1500M2 |
| Number of Outlets | 10 |
| Features | USB Charging |
| Item Width | 3.94in. |
Check the listing for details. APC BN1500M2 1500VA Battery Backup & Surge Protector. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 149.00 USD. APC BN1500M2 1500VA Battery Backup & Surge Protector. Excellent, pre-owned condition.