| Features | Rack Mountable, Surge Protection |
|---|---|
| Number of Outlets | 24 |
| UPC | 088021019232 |
| Model | AP7540 |
| Manufacturer | APC |
| Compatible Brand | For APC, Universal |
| Voltage Compatibility | 208 V |
| Maximum Power | More than 1500 W |
| Brand | APC |
| Color | Black |
| Type | Power Distribution Panel |
| Maximum Input Current | 20 A |
Check the listing for details. APC Rack Mount PDU, Basic 208V/20A, 24 Outlets, 0U Vertical Rackmount - AP7540. Color: Black, Condition: New. Listed at 250.00 USD. Here are the specifications without including any links This unit is part of the NetShelter Basic Rack PDUs product range and is known for its reliability and efficiency in power distribution. Form Factor : Zero U vertical rackmount.