| Brand | API ProTune |
|---|---|
| Part Number | 71XG48W |
| Part Details | ProTune -- 4.9 Watt, Miniature Wedge; Compare to Original Bulb |
| Fit Model | Dynasty |
| Fit Make | Dodge |
| Fit Years | 1989 1993 |
| CS-SKU | 400:71XG48W |
| Manufacturer Part Number | 71XG48W |
Check the listing for details. API 71XG48W Courtesy Light Bulb Fits 1989, 1993 Dodge Dynasty. Condition: New. Listed at 15.85 USD. 1989, 1993 Dodge Dynasty. Notes: ProTune -- 4.9 Watt, Miniature Wedge; Compare to Original Bulb. Warranty Policy. Must Read Fit Information Below .