| Blade Color | Satin Finish |
|---|---|
| Blade Style | Straightback |
| Dexterity | Ambidextrous |
| Handle Color | Black |
| Original/Reproduction | Original |
| Steel | D2 Tool |
| Tang | Full |
| UPC | 615642034001 |
| Weight | 0.38 lb |
| Brand | APOC |
| Type | Fixed Knife |
| Handle Material | G10 |
| Blade Material | Carbon Steel |
| Blade Edge | Plain |
| Blade Length | 3" |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Black Kydex Belt Sheath |
| MPN | KD40051 |
| Model | Wallace Small Puukko |
| Overall Length | 6.88" |
Check the listing for details. APOC Wallace Small Fixed Knife D2 Tool Steel Blade G10 Handle - KD40051. Condition: New. Listed at 61.28 USD. MPN: KD40051. 6.88" overall. 3" satin finish D2 tool steel blade. Black G10 handle. Full tang. Black Kydex belt sheath. Steel: D2 Tool. Model: Wallace Small Puukko.