| Type | Tube Crimpers |
|---|---|
| Model | 69PTKH0014SS |
| Compatible Pipe Material | PEX |
| Power Type | Manual |
| Product Weight (lb.) | 2.56 lb |
| Compatible Pipe Size (in.) | 1/2 in.,3/4 in. |
| Maximum Pipe Diameter (in.) | 3/4 in |
| Product Height (in.) | 15.5 in |
| Product Width (in.) | 4 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0670750412936 |
| Brand | Apollo |
| Tool Type | Crimping Tool |
| MPN | 69PTKH0014SS |
| Clamp Size | 3/4 in (20 mm), 1/2 in (12 mm) |
Check the listing for details. Apollo 1/2 in. and 3/4 in. PEX-B SS Sleeve Tool. Condition: New, Made in China. Listed at 34.99 USD. C-674