| Power Type | Manual |
|---|---|
| Product Weight (lb.) | 2.56 lb |
| Compatible Pipe Material | PEX |
| Model Name | 69PTKH0014SS |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Product Width (in.) | 4 in |
| Color | NA |
| Material | NA |
| Product Depth (in.) | 0.97 in |
| Item Length | 21 in |
| Compatible Pipe Size (in.) | 1/2 in.,3/4 in. |
| Type | Tube Crimpers |
| Product Type | Tube Crimpers |
| Pack Size | 1 |
| Item Height | 2 in |
| Manufacturer | Apollo |
| Model | 69PTKH0014SS |
| Product Height (in.) | 15.5 in |
| Application | PEX |
| Maximum pipe size capacity (in.) | .75 |
| Item Width | 8 in |
| UPC | 0670750412936 |
| Brand | Apollo |
| Tool Type | Crimping Tool |
| MPN | 69PTKH0014SS |
| Clamp Size | 3/4 in (20 mm), 1/2 in (12 mm) |
Check the listing for details. Apollo 1/2 in. and 3/4 in. PEX SS Sleeve Tool. Color: NA, Condition: Used. Listed at 26.22 USD.