| Brand | Apollo |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | EPXT34 |
| End A Diameter | 3/4 in |
| End B Diameter | 3/4 in |
| End C (for Tees) | PEX Barb |
| End C Diameter (for Tees) | 3/4 in |
| Fitting Shape | Tee |
| Material | Brass |
| UPC | 850003465296 |
Check the listing for details. Apollo 3/4 in. Brass PEX-A Barb Tee Fitting. Condition: New – Open box. Listed at 9.77 USD. Explore Endless Deals! We will take care of you! We are not an authorized dealer of this product. This product has no manufacturers warranty. Specialty Services. Item DetailsINSERT DESC. Pottery & Glass.