| Timer Control | Timerless |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Frequency | 60 Hz |
| Vent Style | Circular |
| Power Source | Corded |
| EC Range | A+++ - D |
| Color | Black |
| Item Diameter | 4 in |
| Material | Plastic, Metal |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Suitable For | Indoor |
| Power Phase | 1 Phase |
| Brand | Apollo Horticulture |
| Type | Fan |
| Control Style | Rotary Knob |
| Ventilation System | Exhaust |
| Voltage | 120 V |
| Model | AH IF-4 |
| Features | Quiet Operation |
| Number of Blades | 1 |
Check the listing for details. Apollo Horticulture 4” Inline Duct Fan Variable Speed 190CFM Used Works Great. Color: Black, Condition: Used. Listed at 29.99 USD. Apollo Horticulture 4” Inline Duct Fan Variable Speed 190CFM Used Works Great This is a high quality inline duct fan very durable and reliable it has been used lightly still in great condition.