| Number of Items in Set | One-Piece |
|---|---|
| Shape | Square |
| Color | Multicolor |
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Material | Ceramic |
| Item Length | 14.00" |
| Item Depth | 2.00" |
| Brand | DaXinXiang |
| Type | Bowl |
| Heat Resistance | Unknown |
| Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Capacity | 2 qt |
| Item Height | 3.00" |
| Model | Unknown |
| Features | Dishwasher Safe, Microwaveable, Oven Safe |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Weight | 2.1-11 lbs |
| Item Width | 14.00" |
Check the listing for details. Apple Casserole Dish By DAXINXIANG Ceramic Apple Design Square With Handles. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 40.00 USD. This is for a Pre-Owned Casserole Dish By DaXinXiang. It is a cream color with burgundy and green in color. It is a apple design. it has a 3.50" X 1.00" handle on each side. It is oven, dishwater and microwave safe.