| Antique | Yes |
|---|---|
| Color | White |
| Set Includes | Chair |
| Material | Wood |
| Item Length | 19 in |
| Brand | Apple |
| Type | Director's Chair |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 32 in |
| Style | 1980s |
| Features | Foldable |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Room | Any Room, Basement |
| Finish | Antique Brass |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 16 in |
| Item Weight | 1.5 kg |
| Upholstery Fabric | 100% Cotton |
Check the listing for details. APPLE COMPUTERS VINTAGE THINK DIFFERENT ERA RARE DIRECTOR'S CHAIR - FOLDING. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 382.50 USD. I believe the material will clean up good.