| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 10.9 in |
| Color | Pink |
| RAM Size | 4 GB |
| Dimensions | 9.79x7.07x0.28 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1640x2360 |
| Model | Apple iPad (10th Generation) |
| Processor Model | Apple A14 Bionic (5 NM) |
| Connectivity | USB-C |
| Features | Apple Pencil Support |
| Operating System | iPadOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.06 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad 10th Gen 64 GB Bundle + Magic Keyboard Folio + Apple Pencil USB-C. Color: Pink, Condition: Used, Made in China. Listed at 345.00 USD. Apple Magic Keyboard Folio (official Apple keyboard case). For sale is a complete Apple iPad 10th Generation bundle in excellent condition. Original boxes for iPad and Folio. Apple iPad 10th Generation 64GB in Pink.