| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 9.7 in |
| Color | White |
| RAM Size | 1 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1.40 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad (4th Generation) |
| Connectivity | Lightning |
| Processor Model | Apple A6X |
| Operating System | iOS |
| Charger Included | No |
| Storage Capacity | 32 GB |
Check the listing for details. Apple iPad 4 MD514LL/A 32GB White Wi-Fi Tablet - Tested. Color: White, Condition: Used. Listed at 99.99 USD. Great condition just has been sitting in storage