| Screen Size | 9.7 in |
|---|---|
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Silver |
| Internet Connectivity | Wi-Fi, Wi-Fi + 4G |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad (5th Generation) |
| Processor Model | ARM Cortex-A9 |
| Operating System | iOS |
| Features | Bluetooth, Wi-Fi + Cellular |
| Storage Capacity | 128 GB |
Check the listing for details. Apple iPad (5TH GEN) WIFI + CELLULAR, 128GB, Silver *Please READ*. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 95.00 USD. ID#21484- HEAVY DENTS IN BEZEL, MINOR SCRATCHES ON SCREEN AND BACK HOUSING. Touch and other functions work normally.