| color | silver |
|---|---|
| Size | 128GB |
| Brand | Apple |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Type | Tablet |
| Screen Size | 9.7 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Model | Apple iPad (6th Generation) |
| Series | Apple iPad |
| RAM Size | 2 GB |
| Operating System | iPadOS |
| Processor Speed | 2.34 GHz |
| Connectivity | wifi |
| Features | Accelerometer, Barometer, G-sensor |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 pixels |
| Processor | Quad Core |
| Processor Model | Apple A10 Fusion |
| Battery Capacity | Li-Po 8827 mAh |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Custom Bundle | No |
| Dimensions | 9.45 x 6.67 x 0.30 in |
| Item Height | 0.30in |
| Item Weight | 1.05 lb |
| Item Width | 9.45in |
Check the listing for details. Apple iPad 6th Gen - Wi-Fi Only - 128GB - 9.7" - Very Good. Color: silver, Condition: Very Good - Refurbished. Listed at 107.00 USD. Storage: 128gb. Apple Ipad 6 Wifi Gold 128gb. Model; iPad 6 Wifi. Verizon / Page Plus / Straight Talk No Service. Product Highlights. U.S. residents Only. Network :WIFI Only. This is necessary to keep your right to file a claim.