| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Display Type | IPS LCD |
| Processor Model | Apple A10 Fusion |
| UPC | 0190199187894 |
| Processor | Quad Core |
| Screen Size | 10.2 in |
| RAM Size | 32 GB |
| Color | Gray |
| MPN | 3F835LL/A |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 2.34 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2160 x 1620 |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPad (7th Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Lightning |
| Features | Built-In Front Camera, Geotagging, Bluetooth, Retina Display, Accelerometer, Apple Pencil Support, Built-in Microphone |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 32 GB |
Check the listing for details. Apple iPad 7th Generation 10.2" (2019) -Space Gray - 32GB - Read Description. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 99.99 USD. Apple iPad (7th Gen, 2019) – 10.2" Retina, Wi‑Fi, 32 GB – Space Gray – Refurbished (Good Condition) Efficient and versatile, this iPad 7 offers stunning 10.2‑inch Retina display and smooth performance, vivid colors is perfect for watching a movie, working on a project, and drawing your next masterpiece. Thanks to the efficiency of the A10 Fusion chip, you can expect up to 10 hours of battery life to keep you going through the day. Create, learn, work, and play like never before!.