| Processor | Triple Core |
|---|---|
| MPN | MNV62LLAC, MNV22LL/A |
| Item Length | 9.45 in |
| Display Type | IPS LCD |
| Item Height | 0.24 in |
| Features | Built-In Front Camera, LCD Display, Bluetooth, Built-In Rear Camera, Video Recorder, Accelerometer, Ambient Light Sensor, Touch Screen |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Item Width | 6.67 in |
| Screen Size | 9.7 in |
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Silver |
| Dimensions | 9.45x6.67x0.24 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi, Wi-Fi + 4G |
| Processor Speed | 1.50 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Maximum Resolution | 2048 x 1536 |
| Model | Apple iPad Air 2 |
| Connectivity | Bluetooth, Lightning, USB 2.0 |
| Item Weight | 15.41 Oz |
Check the listing for details. Apple iPad Air 2, 32GB, Verizon, 9.7in - Silver - Case Bundle. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 83.30 USD. Fair condition Factory reset device Turns on and screen works No cords Comes with case No returns Battery life on used electronics may be poor