| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 9.7 in |
| Color | Gray |
| RAM Size | 1 GB |
| Dimensions | 9.5x7.31x0.37 in |
| Internet Connectivity | Lightning Connectivity |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad (3rd Generation) |
| Processor Model | Apple A5x (45 NM) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Item Weight | 1.46 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad. Color: Gray, Condition: For parts or not working. Listed at 28.00 USD.