| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 7.9 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 1 GB |
| Dimensions | 7.87x5.3x0.3 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | ME280LL/A |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Battery Capacity | 5000-7999 mAh |
| Display Type | IPS LCD |
| Model | Apple iPad mini 2 |
| Connectivity | Bluetooth |
| Processor Model | Apple A7 (28 NM) |
| Charger Included | No |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Item Weight | 0.75 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad mini 2 – 32GB – Silver – Wi-Fi – Fully Reset – Excellent Condition. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 45.00 USD. Fully Reset. Apple iPad mini 2 in Silver color. Fully functional. Excellent Condition.