| Processor | Dual Core |
|---|---|
| Screen Size | 7.9 in |
| EC Range | A - G |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | A1432 |
| Processor Speed | 1.00 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | IPS LCD |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 1024 x 768 |
| Model | Apple Ipad Mini A1432 |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Built-In Front Camera |
| Charger Included | No |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
Check the listing for details. Apple iPad Mini Model A1432 16GB Tablet. Condition: Used. Listed at 25.00 USD. Everything shown in pictures