| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 6.1 in |
| Chipset Model | Apple A14 Bionic |
| Color | Green |
| Model Number | A2172 (CDMA + GSM) |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Cellular Band | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 12 |
| Connectivity | 4G, 5G, Bluetooth, Lightning, NFC, Wi-Fi |
| Style | Bar |
| Features | Dual Front Camera, Tap to Wake, Ultra Wide-Angle Camera |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 12.0 MP |
| RAM | 4 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 12 128GB UnlockedSmartphone - Good. Color: Green, Condition: Used. Listed at 185.00 USD. The Apple iPhone 12 128GB unlocked smartphone in Green features a Hexa Core Apple A14 Bionic processor, 6.1-inch screen, and 4GB RAM. This model is factory unlocked and supports various cellular bands including GSM, CDMA, HSPA, EVDO, and LTE. With a dual front camera, ultra wide-angle camera, and 12.0 MP camera resolution, this device also offers features like Tap to Wake and runs on iOS operating system. It comes with 128GB storage capacity and connectivity options like 5G, Bluetooth, Wi-Fi, NFC, and Lightning. Reference picture for battery health. Overall, phone is in great condition only selling because I have upgraded to a new model.