| Item Height | 5.18 in |
|---|---|
| Item Width | 2.53 in |
| Item Weight | 4.76 oz |
| Display Technology | OLED |
| Pixel Density | 477 ppi |
| Release Year | 2020 |
| Display Resolution | 2340 x 1080 Pixels |
| Water Resistance | Yes |
| Item Depth | 0.29 in |
| Wireless Charging | Yes |
| Front Camera Resolution | 12 MP |
| Battery Capacity | 2227 mAh |
| Network Generation | 5G |
| Back Camera Resolution | 12 MP |
| Release Date | 20201113 |
| Number of Lenses in Selfie Camera | 1 |
| Release Day | 13 |
| Release Month | 11 |
| Number of Lenses in Main Camera | 2 |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 5.4 in |
| Manufacturer Color | White |
| Chipset Model | Apple A14 Bionic (5 NM) |
| Color | White |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 12 mini |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Lightning, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 4 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 12 Mini - 64GB - White (Unlocked) A2176 MG8G3LL/A Defective B0777. Color: White, Condition: For parts or not working. Listed at 114.95 USD. Apple iPhone 12 Mini 64GB Unlocked White A2176 MG8G3LL/A is in Poor Condition and Defective. Device is defective due to Defective Camera - Front. For parts or repair only! Sold AS-IS, all sales final! .