| Processor | Hexa Core |
|---|---|
| Screen Size | 6.7 in |
| Color | Gray |
| Chipset Model | Apple A14 Bionic (5 NM) |
| Memory Card Type | Nano Memory |
| Model Number | Iphone12 |
| Brand | Apple |
| Network | AT&T |
| Model | Apple iPhone 12 Pro Max |
| Style | Bar |
| Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth, NFC |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| Country of Origin | United States |
| RAM | 6 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 12 Pro Max - 256 GB with cracked back glass and cellular issues. Color: Gray, Condition: For parts or not working, Made in United States. Listed at 144.95 USD. Working iPhone 12 Pro Max selling for parts only. Battery has 77%. Th e back glass is cracked but the front glass is good and LCD is good. This phone has only been used on AT&T and cricket. This was a work phone. There is a cellular issue that has popped up and from my research it says the wideband setting may need adjusting. The memory is 256gb. Overall the phone is in decent condition minus the back glass. The phone is being sold for parts only