| Color | Natural Titanium |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Model | iPhone 16 Pro |
| Storage Capacity | 256GB |
| Camera Resolution | 48.0 MP |
| Cellular Band | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Chipset Model | Apple A18 Pro |
| Connectivity | 5G, Bluetooth, Wi-Fi, USB-C, NFC |
| Contract | Without Contract |
| Features | ProRAW, ProRes, Cinematic Mode, Titanium Frame |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| MPN | A3083 |
| Memory Card Type | Built-In Memory (No Card Slot) |
| Model Number | A3083 |
| Network | Unlocked |
| Operating System | iOS |
| Processor | Hexa-core |
| RAM | 8GB |
| SIM Card Slot | Dual SIM (nano-SIM and eSIM) |
| Screen Size | 6.3 in |
Check the listing for details. Apple iPhone 16 Pro, A3083, 256GB, Unlocked, Grade C+. Color: Natural Titanium, Condition: Used. Listed at 1099.99 USD. Includes charging cable and sim tool. The screen may have multiple large deep scratches or marks. Screens will have no cracks or screen burn present and will have complete functionaility. Battery is above 70%.