| Brand | Apple |
|---|---|
| Model | Apple iPhone 7 128GB |
| Storage Capacity | 128GB |
| Color | Black |
| Network | Unlocked |
| Screen Size | 4.7 in |
| Lock Status | Network Unlocked |
| Connectivity | 2G, 3G, 4G |
| Processor | Quad Core |
| Features | Accelerometer, Bluetooth, Camera, Color Screen, Internet Connectivity, Vibration, Email Access, Gyro Sensor, Proximity Sensor, Front Camera, GPS, Rear Camera, Speakerphone, Streaming Video, Touch Screen, Video Calling, Video Camera, MMS (Multimedia Messaging), Wi-Fi Capable, Email, Web, Fingerprint Sensor, Flash Light, NFC Connectivity, Retina Display, Slow Motion Video Recording, Water-Resistan |
| RAM | 2 GB |
| Memory Card Type | No |
| SIM Card Slot | Dual SIM (SIM + eSIM) |
| Operating System | iOS |
| Contract | Without Contract |
| Chipset Model | Apple A13 Bionic (7 nm+) |
| Model Number | A1660 |
| Camera Resolution | 12 MP |
| Style | Bar |
| Cellular Band | CDMA / GSM |
| Unit Type | Smartphone |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Apple iPhone 7 128GB A1660 Black (Unlocked) Smartphone. Color: Black, Condition: Used. Listed at 44.95 USD. Apple iPhone 8 Plus 64GB A1864 Space Gray (Unlocked) Smartphone - Broken. Apple iPhone 15 256GB A2846 Blue (Unlocked) Smartphone - Good Condition. Apple iPhone 7 32GB A1778 Black (AT&T) Smartphone - Broken.